top of page

ABD Fed, bankaların stablecoin'lerde işlem yapma sürecini netleştiriyor

Merkez bankasının yeni bir açıklamasında, ABD Merkez Bankası sisteminin bir üyesi olan devlet bankalarının, ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan dolar jetonlarını çıkarmadan, tutmadan veya bunlarla işlem yapmadan önce Fed'den yazılı bir denetim itirazı almaması gerektiğini söyledi. denetim mektubu Salı.

Fed ayrıca, mevcut denetim sürecini tamamlamak ve teknoloji odaklı bankaların gözetimini güçlendirmek amacıyla, denetlediği bankaların kripto para birimi, blockchain teknolojisi ve teknoloji odaklı banka dışı ortaklıklarla ilgili faaliyetlerini denetlemek için yeni bir denetim programı oluşturduğunu söyledi. faaliyetler.

Salı günü Federal Rezerv bankaları ve devlet üyesi bankaların denetim ve inceleme personeline gönderilen yeni duyurular, ödeme devi PayPal'ın (NASDAQ: PYPL ) kendi stablecoin'ini piyasaya süreceğini duyurmasından sadece bir gün sonra geldi. geleneksel bir varlık, genellikle ABD doları.

Büyük ana akım şirketlerin stabilcoin'leri piyasaya sürmeye yönelik önceki girişimleri, mali düzenleyiciler ve politika yapıcıların şiddetli muhalefetiyle karşılaştı. Meta'nın, ardından Facebook'un (NASDAQ: META ), 2019'da istikrarlı bir kripto para olan Libra'yı piyasaya sürme planları, düzenleyicilerin bunun küresel finansal istikrarı bozabileceği endişelerini dile getirmesinin ardından suya düştü.


Fed'e göre, bankaların stabelcoin'lerle etkileşime girebilmeleri için yazılı bir itirazda bulunmamaları için, siber güvenlik ve yasa dışı finans tehditleri dahil olmak üzere olası riskleri tespit etmek ve izlemek için sistemlere sahip olmak da dahil olmak üzere uygun risk yönetimini göstermeleri gerekiyor.

Fed, yazılı bir itiraz alındıktan sonra, dolar belirteci ile ilgili faaliyetlerde bulunan devlet üyesi bankaların denetim incelemesine ve bu faaliyetlerin artırılmış izlemeye tabi olmaya devam edeceğini söyledi.
5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page