top of page

Alibaba hisseleri dibe vurdu!

Alibaba Group Holding Ltd.'nin ABD borsalarına kote hisse senetleri tarihinin en ucuz seviyesinde seyrediyor ve yatırımcılar halen bu hisselerden uzak duruyor.

Alibaba'nın Amerikan Depo Makbuzu (ADR), rapor edilmiş kâr bazında 18,7 katı seviyesinde işlem görüyor. Bu, şirketin ABD piyasalarında işlem görmeye başladığı 2014 yılından beri en düşük seviyeyi ve Nasdaq 100 Endeksi'nin ortalama katına en büyük iskontoyu işaret ediyor.

ADR Çarşamba günü yüzde 4 düşerek Mayıs 2017'den beri en düşük seviyesine indi. Şirketin Hong Kong'da piyasasında işlem gören hisseleri yüzde 3,7 değer kaybetti.

Alibaba'nın değerinde son 13 ayda 526 milyon dolar erimeye yol açan bu düşüş, şirketin görünümüne ilişkin endişelerle birlikte daha da derinleşiyor.

Alibaba'nın en önemli büyüme kaynakları olan fintech, veri, online reklam ve içerikler Pekin'de regülatörlerin incelemesi altında. Şirket geçen ay açıkladığı son kâr güncellemesinde çeyrek dönem satışları tahminlerin gerisinde kaldı ve 2022 için gelir büyümesinde yavaşlama olacağı tahmininde bulundu.

11 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page