top of page

Altının kaderini belirleyecek 'teknik kavşak'


Altının 50,100 ve 200 günlük hareketli ortalaması perşembe günü neredeyse birleşerek altın fiyatlarının gidişatı için kritik bir sınırda bulunuyor. Analistler bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde değerli metalde görünümün daha da kötüleşebileceğini düşünüyor.

Altın fiyatları, Fed tutanaklarının açılması ve ABD’deki ekonomik verilerin toparlanmaya işaret etmesiyle çarşamba günü çakıldıktan sonra perşembe günü kayıplarının bir kısmını telafi etti fakat kritik bir teknik sınırda bulunuyor. Gram altın ise Dolar/TL ’deki hızlı gerilemeyle 700 TL’nin altına indi.

Altın 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamasının birbirine giderek yaklaştığı bir bölgede tam sınırdaki seyrine devam ediyor. Analistler ise değerli metalin bu kesişim noktasında istikrar kazanmaya çalıştığını fakat bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda gidişatın daha da kötüleşebileceğini söylüyor.


Ons altın fiyatı

Ons altın, yeni haftaya da 1.850 doların altında görece yatay bir seyirle başladıktan sonra çarşamba günü ekonomik verilerin toparlanamya işaret etmesi ve varlık alımı azaltımının daha hızlı başalyabileceğine dair endişelerle çakılmıştı. Perşembe günü kayıplarının bir kısmını telafi eden güvenli liman, 1.792 dolar civarında işlem görüyor.


8 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page