top of page

Altın Fed tutanaklarında istediğini bulamadıAltın, Fed politika yapıcılarının varlık alım programını azaltmak için toparlanmaya dair somut kanıtlara ihtiyaçları olduğunu söylemesiyle perşembe günü geriledi. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki hareketi takip etti


Altın, Fed tutanaklarında politika yapıcıların varlık alım programını azaltmak için ekonomik toparlanmaya işaret eden daha somut verilere ihtiyacı olduğunu belirtmesi sonrasında Asya işlemlerinde geriledi. Gram altın ise 500 TL sınırında bulunuyor.


Bazı Fed üyelerinin ekonominin hedeflerden hala oldukça uzak olduğunu vurguladığının belirtildiği tutanaklarda enflasyonist baskılar konusunda çok az endişe duyulduğunun altı çizildi. Fed'in enflasyona yönelik risklerin gerçekleşmesi durumunda harekete geçmeye hazır olması gerektiği belirtildi.


10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizi, Temmuz başından bu yana kademeli bir düşüş ile yüzde 1,31’e gerileyerek Şubat ayından bu yana en düşük seviyede bulunuyor. Doların en fazla işlem gördüğü para birimlerine karşı değerini ölçen Dolar Spot Endeksi ise Nisan ayı başından bu yana en yüksek seviyede bulunuyor.

12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page