top of page

Altın,Fed ve Avrupa Merkez Bankası'nın ardından Haziran sonundan buyana en büyük günlük düşüşü gordu

Sadece iki hafta önce yedi haftanın en yüksek seviyelerine çıktıktan sonra, uzun altın artık spektrumun diğer ucunu görüyor.

Sarı metal, Federal Rezerv'in bir gün önce Temmuz ayı için 25 baz puanlık artışla parasal sıkılaştırma yoluna dönmesine yanıt olarak Haziran sonundan bu yana en keskin bir günlük kaybını kaydetti ve enflasyonu kendi seviyesine getirmek için şahin tutum taahhüdünü yeniledi. Uzun vadeli hedef %2.

Ayrıca Avrupa Merkez Bankası'nın Perşembe günü çeyrek puanlık faiz artışı yapması ve bunun Eylül ayına kadar durabileceğine dair sinyal vermesi de ağırlık yarattı - yine de doları euro karşısında yükselterek altının aşağı yönlülüğünü artıran potansiyel olarak güvercin bir gelişme.

New York Comex'teki ön ay Ağustos altın sözleşmesi , gün için 24.40$ veya %1.2 düşüşle ons başına 1945.70$'dan kapandı. Bu, Comex altında Mayıs sonundan bu yana görülen en keskin bir günlük düşüş oldu.

Sadece iki hafta önce, Comex altını yedi haftanın en yüksek seviyesi olan 1.988,25 $'a ulaştı - Mayıs sonunda 2.000 $ seviyesinde zirve yaptığından beri görmediği bir zirve.

Külçe cinsinden fiziksel alım satımları yansıtan ve bazı tüccarlar tarafından vadeli işlemlerden daha yakından takip edilen altının spot fiyatı, 28.36 $ veya %1.4 düşüşle 16:00 ET (20:00 GMT) itibariyle ons başına 1.943.76 $ seviyesinde kaldı .25 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page