top of page

Altın için haftanın en önemli günü geldi: Bugün neler olacak?

Altın için haftanın en önemli günü geldi. Bugün gözler ABD kanadından gelecek enflasyon verisinde olacak.

Altın, güne nasıl başladı?

Geçtiğimiz ayın başlarından itibaren 1700 dolar altında fiyatlamalar gerçekleştiren altın, dolardaki rallinin yavaşlaması ve tahvil getirilerinde düşüşlerden bir miktar destek aldı ve Salı günü sert yükselişler ile 1700 dolar üzerinde fiyatlamalar gerçekleştirdi.

Bu hareketlenmeler ile birlikte ons altın yeni güne 1706 seviyelerinde başladı.

Gözler ABD enflasyonunda

Yeni günde TSİ 16.30’da ABD kanadında açıklanacak olan enflasyon verisi ile birlikte Fed'in faiz patikasında atabileceği adımlar hakkında ipuçları aranacak. Fed yüksek enflasyonu kontrol altında tutabilmek adına son zamanlarda agresif sıkılaşma adımları atıyor. Ve bu kararlar için ülkeden gelecek olan ekonomik verileri yakından izleyeceğini belirtiyor. Bu sebeple gelecek verilerin önemi daha da artıyor. Bu sebeple 16.30’da açıklanacak veriler ile sert fiyatlama hareketleri görülebilir.

XAU/USD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1730 – 1745 - 1755 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1700 – 1685 - 1665 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.6 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page