top of page

Altın, rallisine devam ediyor


Altın, dünkü seansta bin 948 dolar/ons seviyesine kadara uzanırken geçtiğimiz yılın Nisan ayından bu yana en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu.


Sarı maden, yıl başından bu yana bir ralli içerisinde hareket ederek alıcılı yöndeki iştahını sürdürmeye devam ediyor. Dünkü seansa bin 937 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, seansın ilk saatlerine satıcılı seyrederken bin 920 dolar/onsla seansın en düşük seviyesini kaydetti. Yine de gün sonunu yeşilde tamamlamayı başaran sarı maden, güçlü alımlarla bin 946 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak yüzde 0,5 kazancı hanesine yazdı ve üst üste üçüncü seansı da artıda tamamlamış oldu.


Gümüş de dünkü seansta altından daha fazla değer kazanmış olmasına rağmen bir süredir altına kıyasla daha düşük performans göstermeye devam ediyor. 23,67 dolar/ons seviyesinden seansa başlangıç yapan beyaz maden, günlük kapanışını 23,90 dolar/onstan yaparak yüzde 1 kazanç elde etmiş oldu.


Platin günü kayıpla tamamlayan bir kıymetli maden olarak öne çıkarken bin 100 dolar/ons altındaki işlemlerine devam etti. Bin 56 dolar/ons seviyesinden güne başlayan platin, bin 41 dolar/onstan seansı tamamlayarak yüzde 1,7 kaybı hanesine yazdı.


Paladyum, seansın en çok değer kaybeden kıymetli maden olurken 1 ayın ardından bin 700 dolar/onsun altında kapanış yapmış oldu. Bin 728 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, bin 691 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlayarak yüzde 2,5 kayıp yaşamış oldu.

27 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page