top of page

Altın ve Gümüş: 2023 Yatırım İçin İyi Bir Yıl Olacak mı?

Tedarik zincirleri normale döndü ve bu da madeni para ve külçede daha düşük primler anlamına geliyor. Değerli metaller alım satım platformu Coininvest'in başkanı Daniel Marburger, bu ortamda yatırımcıların altın ve gümüş almak için geçen yıla kıyasla daha iyi fırsatlara sahip olacağını söylüyor.

Değerli metaller tahminleri

Marburger, "Hangi bahsin kazanacağını tahmin etmek benim için zor, çünkü bu ekonomik koşullar, yatırım trendleri ve bireysel tercihler gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır" diyor, ancak genel olarak yatırım yapmak için iyi bir zaman olacağını söylüyor.

Marburger'a göre "altın geleneksel olarak bir enflasyondan korunma aracı ve güvenli liman varlığı olarak görülmüştür ve ekonomik belirsizlik veya piyasa oynaklığı dönemlerinde yatırımcılar için cazip olabilir. Ancak faiz oranları, döviz kurları ve jeopolitik olaylar gibi altın talebini etkileyebilecek başka faktörler de var."

Bu bağlamda, "nihai olarak altına veya başka bir varlığa yatırım yapma kararı bireyin mali durumuna, risk toleransına ve yatırım hedeflerine bağlı olacaktır."

Yeni başlayanlar için tavsiyeler

Uzman, yatırıma yeni başlayanlar için en önemli tavsiyenin "başlamak" olduğunu söylüyor. "Bütçeniz kısıtlıysa gümüşe yönelin. Bir noktada gümüşünüzü satabilir ve yerine altın satın alabilirsiniz. Ama eğer başlamazsanız, nasıl yatırım yapacağınızı asla öğrenemezsiniz".11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page