top of page

Altına Noel Hediyesi

Altın fiyatları Omikron'a dair endişelerin artmasıyla geçen haftayı yükselişle kapatırken, analistler Noel tatili öncesinde piyasa risklerini hedgelemek için yapılan altın alımlarının fiyatları desteklediğini belirtiyor.

Altın fiyatları, yatırımcıların Omikron varyantından kaynaklanan risklere odaklanmasıyla geçen haftayı yükselişle kapattıktan sonra yeni haftaya 1.809 dolar civarında yatay bir seyirle başladı. Gram altın ise Dolar/TL ’deki düşüşle 650 TL’nin altında işlem görüyor.

ABD Başkanı Joe Biden’ın sağlık danışmanı Anthony Fauci, araştırmaların yeni varyantın çok ağır semptomlara yol açmadığına işaret etmesine rağmen artan vakalardan dolayı hastanelerin dolabileceği uyarısında bulundu.


Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley, Noel tatiline girerken piyasa risklerine karşı artan hedgelerle beraber altın fiyatlarının desteklendiğini belirtti.


“Tatil öncesi yapılan hedgeler altın fiyatlarını cuma günü yüzde 0,27 yükselterek 1.808 dolara taşıdı” diyen Halley, altın fiyatlarının bu hafta 1.790-1.815 dolar aralığında seyretmesini beklediğini ama 1.815 dolar aşıldığı takdirde sonraki hedefin 1.840 dolar olduğunu söyledi.
19 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page