top of page

Altında gözler tarım dışı istihdamda


Altın yatırımcıları bu hafta cuma günü açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisine odaklanırken altın fiyatları geçen haftaki düşüş sonrasında 1.810 dolar civarında seyrediyor. Gram altın ise dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki düşüşle 490 TL'ye doğru çekildi.


Altın, yatırımcıların ABD’den gelecek tarım dışı istihdam verisine odaklanmasıyla Cuma günü düştüğü 1.810 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor. Gram altın ise Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip ederek 490 TL’ye doğru geriledi.


Fed’in istihdam piyasasının varlık alımı azaltımı kararında ana faktörlerden biri olacağını vurgulamasından sonra altın yatırımcıları Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisini yakından takip edecek.


Fed, Temmuz ayı toplantısının ardından beklentilere paralel olarak federal fonlama faizini değiştirmeyerek oy birliği ile yüzde 0-0.25 aralığında sabit bırakmış, ekonomiyi desteklemek için tüm araçların kararlılıkla kullanılacağını yinelemişti.


10 yıl vadeli ABD Hazine Temmuz ayında yüzde 1,14’e kadar gerileyerek Şubat ayından bu yana en düşük seviyeye indikten sonra Ağustos ayına yüzde 1,22 seviyesinden başladı. Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise 1.140’a kadar geriledi.


30 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page