top of page

Altında'kırılgan denge'

Altın fiyatları, yatırımcıların küresel toparlanmanın sekteye uğrayabileceğine dair endişelerle güvenli varlıklara yönelmesinden destek bulurken Fed’in Kasım ayında varlık alımını azaltmaya başlayacağına dair beklentiler değerli metal üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.


Altın fiyatları, küresel toparlanmaya dair endişelerin para politikasının yakında sıkılaşacağına dair beklentileri dengelemesiyle yatay bir seyir izledi. Gram altın da Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yatay seyri takip etti.


Yatırımcıların küresel toparlanmanın sekteye uğrayabileceğine dair endişelerle güvenli varlıklara yönelmesi 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvil faizini düşürürken altın fiyatlarını da destekledi. Fakat Fed’in Kasım ayında varlık alımını azaltmaya başlayacağına dair beklentiler faizsiz bir varlık olan altın üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.


Altın yatırımcıları, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın perşembe günkü toplantı sonrası enflasyon görünümüne ve bunun faiz artırımına gidildiğinde ne anlama geldiğine ilişkin söyleyeceklerini de yakından takip edecek.6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page