top of page

ALTIN YÜKSELİŞ ONAYI BEKLİYOR.

Altın fiyatları, geçen hafta son 6 aydaki en hızlı yükselişini kaydederken gram altın da 600 TL'nin üzerini gördü. Stratejistler altın fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi için önce değerli metalin şu an bulunduğu seviyelerin teknik açıdan onaylanması gerektiğini vurguladı.


Altın, geçen haftayı son 6 aydaki en iyi performansıyla kapattıktan sonra yeni haftada kazançlarını koruyarak 1.850 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Gram altın ise Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle 600 TL’nin üzerini gördü.


Altın yatırımcıları, ABD’de faizlerin ne zaman yükseleceğine dair herhangi bir ipucu için Fed politika yapıcılarının enflasyon ile ilgili açıklamalarını yakından takip ediyor.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, sorun yaratsa dahi Fed’in yükselen enflasyona aşırı tepki vermemesi gerektiğini çünkü bunun geçici olduğunu belirtti.


Yatırımcıların bu hafta takip edecekleri bir diğer önemli veri de çarşamba günü açıklanacak Euro Bölgesi enflasyonu olacak. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin medyan beklentisi Euro Bölgesi'nde enflasyonun yüzde 4,1'e ulaşacağı yönünde.


SaxoBank Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, altının daha yüksek seviyelere göz dikmeden önce şu anki destek seviyesinde tutunması gerektiğini belirterek, “Ons altın 1.830-1.835 doların üzerinde tutunamazsa son dönemde açılan uzun pozisyonlar likide olabilir” dedi.

Ichimoku Bulutu analizine göre, altın 1.830-1.840 dolar arasındaki direnci kırarken 1.875 dolardaki bir sonraki dirence doğru yöneldi. Analiz bir önceki direncin yeni destek seviyesi olarak davranacağına da işaret ediyordu.

8 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page