top of page

Amazon İddiaları Reddetti, Bitcoin Tekrar Düşüşte.

Amazon'un ödemelerde kripto para kabul edeceği iddialarını reddetmesi sonrası 40 bin dolardan gerileyen Bitcoin, diğer şirketlerin kriptoya olan ilgisindeki artışla 35 bin dolar üzerinde tutunuyor.

ABD’nin teknoloji devlerinden Amazon’un ödemelerde Bitcoin kabul edeceği iddiaları sonrası 40 bin dolar düzeyini test eden Bitcoin, şirketin iddiaları yalanlaması sonrası yeniden düşüşe geçti. Amazon’dan yapılan açıklamada, “Bu alandaki ilgimizin dışında kripto paralarla ödemelere yönelik spekülasyonlar doğru değildir,” denildi. Elon Musk’ın Tesla’nın ödemelerde yeniden kripto para kabul edebileceği açıklamaları sonrası 35 bin dolardan hareketlenen Bitcoin, coinmarketcap.com verilerine göre Amazon iddialarıyla pazartesi günü 40 bin doları gördükten sonra dün TSİ 14:31’de 37 bin 663 dolara indi. Ether de Amazon dopingiyle son üç haftanın rekoru olan 2,417 dolara kadar yükseldikten sonra dün 2,248 dolarda işlem gördü.

Son dönemde daha fazla şirketin ödeme sistemlerine kripto para birimlerini dahil etse de Amazon henüz bu kervana katılmış değil. Fakat bu, şirketin kripto para sektörüne tamamen uzak olduğu anlamına gelmiyor. Amazon, 22 Temmuz’da dijital para birimleri ve blok zincir ürünleri yetkilisi için iş ilanı vermişti. Birkaç yıl öncesine kadar özellikle finansal sektör tarafından eleştirilen kripto para birimleri şimdi kurumsal adaptasyondaki artışla daha yaygın bir hale geliyor. Amazon sözcüsü, bu kapsamda kripto para birimlerinin “Amazon’da alışveriş yapan müşterilerine ne gibi fırsatlar sunabileceğinin incelendiğini” belirtti.


24 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page