top of page

Asia FX, Çin'in sıkıntıları ağır basarken ABD perakende satışları beklenirken sessiz kaldı

Çoğu Asya para birimi, Çin'deki yavaşlayan ekonomik büyümeyle ilgili endişelerin ağırlığını sürdürmesi ve dikkatlerin ABD ekonomisi ve para politikasına ilişkin daha fazla ipucuna çevrilmesi nedeniyle Salı günü dar bir aralıkta kaldı.

Zayıf enflasyon okumaları piyasaların Federal Rezerv'in önümüzdeki aylarda potansiyel olarak daha az faiz artırımını fiyatladığını görmesiyle, dolar 15 ayın en düşük seviyelerine yakın seyretti . Dolar endeksi ve dolar endeksi vadeli işlemlerinin her biri yaklaşık %0,1 düşerek 100 seviyesinin altına ilerledi.

Ancak dolardaki zayıflığa ve ABD oranlarının zirveye yaklaştığına dair beklentilere rağmen, Çin'deki zayıf ekonomik büyümenin bölgeye yönelik hissiyatı zedelediğini gösteren verilerle Asya para birimlerinde küçük girişler görüldü.

Japon yeni yatay işlem görürken, Avustralya doları bir önceki seansa göre yaşadığı büyük kayıpları bir miktar toparladı.

Orana duyarlı Güney Kore wonu %0,3 yükselirken, Tayvan doları %0,2 yükseldi.

ABD perakende satışları, endüstriyel üretim verileri ufukta

Piyasalar şimdi , dünyanın en büyük ekonomisine ve faiz oranlarının potansiyel patikasına ilişkin daha fazla ipucu için günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak olan ABD perakende satışları ve endüstriyel üretim verilerini bekliyordu .

Haziran ayı perakende satış verilerinin, güçlü tüketici güveniyle bir önceki aya göre iyileşmesi bekleniyor. Ancak yüksek perakende harcamaları aynı zamanda daha fazla tüketici enflasyonuna da işaret ediyor - Fed'den daha fazla faiz artışı çekebilecek bir eğilim.

Sanayi üretimi büyümesinin de Haziran ayında hızlanması bekleniyor ve bu da ABD ekonomisinde bir miktar dirençliliğe işaret ediyor.

Piyasalar, Fed'in Temmuz ayındaki son artışın ardından faiz artırım döngüsünü duraklatacağına dair iddiada bulunurken, enflasyonda ve ABD ekonomisinde herhangi bir direnç belirtisi, merkez bankasına faizleri artırmaya devam etmesi için daha fazla alan sağlıyor - bu, Asya para birimleri için kötü bir senaryo. .

Çin yuanı, zayıf GSYİH ve teşvik bahislerinden sonra çok az destek görüyor

Çin yuanı Salı günü yatay işlem gördü ve Çin Halk Bankası'nın (PBOC) güçlü bir orta nokta sabitlemesine rağmen baskı altında kaldı.

Para birimi, verilerin Çin'in gayri safi yurt içi hasılasındaki büyümenin ikinci çeyrekte COVID sonrası ekonomik toparlanmanın hız kesmesi nedeniyle yavaşladığını göstermesinin ardından Pazartesi gününden itibaren büyük kayıplar vermeye başladı.

Zayıf ekonomik okuma, PBOC'nin önümüzdeki aylarda daha fazla teşvik önlemi uygulayacağına dair beklentileri artırdı. Ancak bu faktörler büyümeyi destekleyebilirken, parasal koşullar daha da gevşedikçe yuan üzerinde baskı oluşturması bekleniyor.


5 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page