top of page

Asya borsaları borç tavanı anlaşmasını takip ediyor

Asya piyasaları, ABD'nin borç tavanı anlaşmasına ilişkin oylama öncesinde karıştı.


Asya-Pasifik piyasaları Salı günü, Başkan Joe Biden ile Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Kevin McCarthy arasında hafta sonu varılan ve ABD ekonomisinin temerrüde düşmesini önleyen geçici ABD borç tavanı anlaşmasına ilişkin oylamanın yaklaşmasıyla karıştı.

ABD Kongresi yasayı çarşamba günü erken bir tarihte oylayacak. Tasarı anlaşmasının geçmesi için hem Cumhuriyetçilerin hem de Demokratların desteği gerekiyor.

Japonya'da Nikkei 225 yüzde 0,31 ve Topix yüzde 0,58 düştü, çünkü ülkede işsizlik oranı Mart'taki yüzde 2,8'den Nisan'da yüzde 2,6'ya hafifçe düştü.

Güney Kore'de Kospi resmi tatilden döndü ve yüzde 0,92 yükselirken, Kosdaq yüzde 0,4 yükseldi. Avustralya'da S&P/ASX 200 düz çizgiye yakın işlem görüyordu.

Hang Seng Endeksi yüzde 0,48 artışla açılırken, Hang Seng Tech Endeksi daha güçlü bir toparlanma görerek yüzde 1,06 yükseldi ve Hong Kong hisse senetleri dört günlük bir kayıp serisi yakaladı.

Anakara Çin piyasaları da Salı günü karıştı, Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,21 düştü ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,1 yükseldi.

5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page