top of page

Asya borsaları enflasyon ve kazanç sinyalleri öncesi düşüşe geçti

Asya hisse senetlerinin çoğu Pazartesi günü, geçen hafta açıklanan ABD istihdam verilerinden gelen karışık sinyallerin ardından düz-düşük aralığında hareket etti ve şimdi dikkatler, dünya çapından gelen enflasyon sinyallerinin yanı sıra bir dizi önemli kazanç raporuna çevrildi. en büyük ekonomiler.

ABD ülke notundaki düşüş, artan Hazine getirileri ve zayıf Çin ekonomik verilerinin risk odaklı piyasalara olan iştahı azaltması nedeniyle, bölgesel piyasalar geçtiğimiz hafta düşüşteydi.

Şangay Shenzhen CSI 300 ve Şanghay Bileşik endeksleri sırasıyla %0,7 ve %0,5 düşüşle Çin hisse senetleri Pazartesi günü en kötü performansı gösterdi . Çin hisselerindeki kayıplar , yatırımcılar hükümetten daha somut teşvik tedbirleri beklerken, Hong Kong'un Hang Seng endeksini de %0,2 aşağı çekti.

Yatırımcılar ayrıca, özellikle Hindistan ve Japon hisse senetlerinde son iki ayda güçlü kazanımlar elde ettikten sonra karlarını sabitledi.

Japonya'nın Nikkei 225 endeksi Pazartesi günü büyük ölçüde yatay seyrederken, Hindistan'ın Nifty 50 endeksi vadeli işlemleri hafif pozitif bir açılışa işaret ediyor. Her iki endeks de Haziran ve Temmuz aylarında birkaç yılın en yüksek seviyelerine çıktıktan sonra geçen hafta keskin bir şekilde düştü.

Avustralya'da ASX 200 %0.4, Güney Kore'de KOSPI %0.1 düştü. Cuma günkü veriler, ABD istihdam bordrolarının Temmuz ayında beklenenden fazla düştüğünü gösterdi . Ancak işsizlikte sürpriz bir düşüş ve güçlü ücret artışı, Federal Rezerv'den daha fazla oran artışı çekebilecek olan işgücü piyasasının sıkı kaldığını gösterdi.

Başlıca Asya kazançları bu hafta açık

Bu hafta odak, tamamen Asya'daki en büyük firmalardan bazılarının kazanç raporlarına odaklanıyor.

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group Holding Ltd (HK: 9988 ) (NYSE: BABA ) bu Perşembe günü Haziran çeyrek kazançlarını açıklayacak ve potansiyel olarak Çinli tüketiciler hakkında daha fazla ipucu sunacak.

Alibaba'nın ayrıca altı ayrı şirkete bölünme planı hakkında daha fazla ayrıntı vermesi bekleniyor.

Japon teknoloji devleri Sony Corp (TYO: 6758 ) (NYSE: SONY ) ve SoftBank Group Corp (TYO: 9984 ) da bu hafta üç aylık kazançlarını açıklayacakken, Avustralya'nın en büyük bankası Commonwealth Bank Of Australia (ASX: CBA ) 30 Haziran Çarşamba gününe kadar yıllık kazançlarını bildir.

Odak noktası büyük ölçüde Asya'nın en büyük firmalarının artan küresel faiz oranlarını nasıl yönlendirdiği ve kötüleşen ekonomik koşulların artık şirket kazançlarına yansıyıp yansımadığı olacak.

Enflasyon ve Çin ticaret verileri de bu hafta açıklanacak

Piyasalar ayrıca bu hafta ABD ve Çin'den kilit enflasyon okumalarını bekliyordu ve Çin'in COVID sonrası yavaşlayan ekonomik toparlanmanın ortasında enflasyonu düşürmeye yaklaşması bekleniyor.

Çin ticaret verileri bu hafta açıklanacak ve Asya'nın en büyük ekonomisine ilişkin daha fazla içgörü sunması bekleniyor.

Daha geniş piyasalar , bu hafta para politikasını etkilemesi ve potansiyel olarak gelecekteki faiz oranlarını etkilemesi beklenen ABD tüketici fiyat endeksi enflasyon verilerine doğrudan odaklandı .3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page