top of page

Asya borsaları,odak noktası Çin GSYİH'sı ve Fed korkularının azalmasıyla yükseldi

- Asya hisse senetlerinin çoğu Cuma günü daha da yükseldi ve ABD enflasyonunun soğuduğuna dair işaretlerle olumlu bir haftayı kapattı ve şimdi odak Çin ekonomisi hakkında daha fazla ipucu sunan yaklaşan verilere çevrildi.

Çin hisse senetlerindeki kazançlar, yatırımcıların önümüzdeki hafta açıklanacak olan ikinci çeyrek gayri safi yurt içi hasıla verilerini beklemesiyle sınırlı kaldı . Merkez bankası yetkililerinin daha fazla teşvik önlemlerine ilişkin yorumları piyasalara çok az destek verdi.

Üretici fiyat endeksi verilerinin dünyanın en büyük ekonomisinde enflasyonun yavaşladığını göstermesiyle , bölgesel hisse senetleri Wall Street'te bir gecede görülen ralliden olumlu ipuçları aldı . Bu da Federal Rezerv'in mevcut döngüsünde en yüksek faiz oranlarına ulaşmaya yakın olduğuna dair iddiaları ateşledi ve teknoloji hisselerinde güçlü kazançlar sağladı.

Trend, teknoloji ağırlıklı borsaların en güçlü kazançları kaydetmesiyle Asya ticaretine de sıçradı. Hong Kong'un Hang Seng endeksi %0,6 yükselirken, Tayvan Ağırlıklı endeksi ve Güney Kore'nin KOSPI sırasıyla %1 ve %1,2 arttı.10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page