top of page

Asya borsalarında borç tavanına ilişkin endişeler ile karışık seyir

Asya borsaları ABD borç tavanına ilişkin endişeler ve üç büyük ABD endeksinden ikisinin art arda ikinci kez kayıp kaydetmesinin ardından karışık işlem görüyor.


Asya-Pasifik piyasaları, ABD borç tavanına ilişkin endişeler ve hayal kırıklığı yaratan ekonomik verilerle beslenen üç büyük ABD endeksinden ikisinin art arda ikinci kez kayıp kaydetmesinin ardından karışık işlem görüyor.

Tayland'ın para birimi, ülkenin muhalefet partisinin yaklaşık on yıllık yönetimi sona erdirerek genel seçimlerinde galibiyet elde etme yolunda ilerlemesiyle dolar karşısında güçlendi.

Ülkenin Set Composite'i Pazartesi günü açılışta kısa süreliğine yüzde 0,3’ten daha yüksek işlem gördü ve en son yüzde 0,2’den daha düşük işlem gördü. Tayland'ın gayri safi yurtiçi hasılası yıllık yüzde 2,7 ile beklenenden fazla büyüdü.

Avustralya'dan S&P/ASX 200, Güney Kore'den Kospi ve Kosdaq sırasıyla yüzde 0,52 ve yüzde 1,61 ile birlikte yüzde 0,17 düştü. Japonya'da Nikkei 225 yüzde 0,4 yükselirken Topix de Pazartesi günü yüzde 0,49 yükseldi.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi marjinal düşüş yaşarken, anakara Çin piyasaları karışıktı. Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,82 düştü, ancak Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,11 yükseldi.

13 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page