top of page

Asya borsalarında karışık seyir

Asya piyasaları, ABD enflasyonunun daha fazla gevşeme belirtisi göstermesiyle karıştı.


Asya-Pasifik piyasaları, ABD'nin enflasyonun düştüğünü gösteren daha fazla veri yayınlamasının ardından karışık işlem görüyor.

Nisan ayı üretici fiyat endeksi, Dow Jones'un yüzde 0,3'lük tahmini ve Mart'taki yüzde 0,4'lük düşüşün ardından yıllık yüzde 0,2'lik bir artış kaydetti. Gıda ve enerji hariç çekirdek ÜFE de yüzde 0,2 arttı.

Avustralya'nın S&P/ASX 200 endeksi Güney Kore piyasalarıyla birlikte daha düşüktü ve yüzde 0,2 düştü. Kospi yüzde 0,62 kaybetti ve Kosdaq yüzde 0,25 ile daha küçük bir kayıp gördü.

Hong Kong'da Hang Seng endeksi, ilk çeyrek GSYİH rakamları öncesinde yüzde 0,39 düşerken, anakara Çin piyasalarının tümü düşüşteydi. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0,68 düştü ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,41 düştü.

Japonya'nın Nikkei 225 bölgesel trendi yüzde 0,8 yükseldi. Topix ayrıca sağlık hizmetleri ve kamu hizmetleri hisselerinin öncülüğünde yüzde 0,56 yükseldi.

Medya devi ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladıktan sonraki gün Disney hisseleri yüzde 8'den fazla değer kaybederken, ABD'de bir gecede hisse senetleri Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 sırasıyla yüzde 0,66 ve yüzde 0,17 kayıpla karışık bir kapanış yaptı.

Yatırımcılar ekonomik veri yayınlarını daha fazla sindirirken, bölgesel bankalarla ilgili endişeler devam etti. Buna karşılık, Nasdaq Composite, Alphabet hisselerinin Ağustos'tan bu yana en yüksek seviyesine yaklaşmasıyla yüzde 0,18'lik bir kazanç bildirdi.

10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page