top of page

Asya FX sessizleşti, dolar PCE enflasyon verileri öncesinde düştü

Çoğu Asya para birimi, Cuma günü doların yumuşayan işgücü piyasasına ilişkin işaretlerle zayıflamasıyla birlikte az hareket etti ve şimdi odak, günün ilerleyen saatlerinde doğrudan Federal Rezerv'in tercih ettiği enflasyon göstergesine çevrildi.

Yine de çoğu Asya para birimi, bir bankacılık krizi korkularının doları kırıp geçirmesi ve Federal Rezerv'in şahin duruşunu azaltacağına dair bahisleri teşvik etmesi nedeniyle 2023'ün ilk çeyreğinde yüksek işlem gördü. Dolar son üç ayda %1 düştü.

Bölgesel para birimleri, hizmet sektörü faaliyetinin beklenenden fazla büyümesine karşın imalat sektöründeki büyümenin önceki aya göre yavaşladığını gösteren karışık Çin iş faaliyeti verisinden çok az ipucu aldı .

Genel ticari faaliyet on yıldan fazla bir sürenin en hızlı hızında büyüdü, ancak okuma hala Çin ekonomisinde düzensiz bir toparlanmaya işaret ediyor. Yuan, verilerin ardından gün içi kazançlarının büyük bir kısmını azalttı ve %0,1 daha yüksek işlem görüyordu.

Diğer Asya para birimleri Cuma günü hafif yükseldi, Güney Kore wonu %0,2, Malezya ringgiti ise %0,3 arttı. Veriler, Güney Kore endüstriyel üretiminin Şubat ayı boyunca azalmaya devam ettiğini göstermesine rağmen won yükseldi .

Veriler Tokyo'daki enflasyonun Mart ayında beklenenden biraz daha az gevşediğini gösterdiğinden, Japon yeni yatay seyretti . Okuma genellikle ülke çapındaki enflasyonda benzer bir eğilimin habercisidir ve bu eğilim daha sonra Nisan ayında açıklanacaktır.

Diğer veriler, Japon endüstriyel üretiminin ve perakende satışlarının Şubat ayında keskin bir şekilde arttığını gösterdi , ancak bu aynı zamanda işsizlikteki artışla aynı zamana denk geldi

Dolar, gece seansından büyük kayıplar veriyordu ve Asya ticaretinde çok az hareket etti. Dolar endeksi ve dolar endeksi vadeli işlemlerinin her biri %0,1'den az yükseldi ve bir ayın en düşük seviyesine yaklaştı.

Bir gecede açıklanan veriler, ABD işsizlik başvurularının geçen hafta beklenenden fazla arttığını gösterdi ve bu da işgücü piyasasında bir miktar soğumaya işaret ediyor. Okuma, Federal Rezerv'in, özellikle potansiyel bir bankacılık krizi karşısında, faiz oranlarını yükseltmeye devam etmek için sınırlı bir boş alana sahip olacağına dair bazı iddiaları teşvik etti.

Şimdi odak , günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak olan Fed'in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları verilerine odaklandı . Enflasyonun Şubat ayında daha da düştüğüne dair herhangi bir işaret, muhtemelen daha fazla faiz artırımına ilişkin beklentileri daha da azaltacak, doları zorlayacak ve Asya para birimlerine olan talebi artıracaktır.
7 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page