top of page

Asya FX yükseldi, dolar, Fed ipuçları ve enflasyon verileri öncesinde karıştı

Asya para birimlerinin çoğu Salı günü hafifçe yükselirken, dolar bu hafta sonunda açıklanacak olan önemli enflasyon verilerinin ABD ekonomisi ve para politikasına ilişkin daha fazla ipucu vermesi öncesinde biraz karıştı.

Yine de, bölgenin büyük bir bölümünde enflasyonun zirve yaptığına dair işaretler arasında, yerel merkez bankalarından gelen bir dizi daha az şahin ipucunun ardından bölgesel para birimlerindeki kazanımlar sınırlı kaldı.

Çin yuanı, ülkedeki tüketici fiyat endeksi enflasyonunun Mart ayında beklentileri karşılamadığını gösterirken üretici fiyat endeksi enflasyonunun düşmeye devam etmesiyleyatay seyrettiOkuma, özellikle imalat sektörü yavaşlayan taleple mücadele ederken, ülkede karışık bir ekonomik toparlanmaya işaret etti.

Okuma aynı zamanda Çin Halk Bankası'nın yuan'ın çekiciliğini azaltması beklenen faiz artırım potansiyelini de sınırlıyor.

Avustralya doları, Merkez Bankası'nın bu ayın başlarında faiz artırım döngüsünü duraklatmasının ardından, verilerin yerel tüketici duyarlılığında iyileşmeye işaret etmesiyle %0,4 yükseldi ve günün en iyi performans gösterenleri arasında yer aldı .

Güney Kore wonu , Kore Merkez Bankası'nın Salı günü üst üste ikinci toplantısında faiz oranlarını sabit tutmasına rağmen %0.2 yükseldi . Banka, yavaşlayan ekonomik büyüme ve gerileyen enflasyon arasında bir yılı aşkın bir süredir devam eden faiz artırım döngüsünü duraklatmıştı .

Hindistan rupisi, Hindistan Merkez Bankası'nın geçen hafta faiz oranlarını beklenmedik bir şekilde sabit tutması ve enflasyonun zirve yaptığı gerekçesiyle faiz artırım döngüsünde uzun bir duraklama sinyali vermesinin ardından %0.1 düşerek kayıplarını genişletti .

Dolar, görece güçlü tarım dışı istihdam verisinin dolara yönelik acil talebi artırmasıyla bir sepet para birimi karşısında karıştı . Dolar endeksi yaklaşık %0.3 yükseldi.

Ancak dolar endeksi vadeli işlemleri %0,2 düştü ve Federal Rezerv'in bu yıl sınırlı miktarda faiz artırımı yapacağına dair beklentiler arasında doların cari fiyatına göre iskontolu işlem görüyordu .

Bu hafta odak, doğrudan Mart ayı enflasyon verilerinin yanı sıra Fed'in Mart ayı toplantısının tutanakları . Her iki gösterge de Çarşamba günü açıklanacak ve faiz oranlarının gidişatı hakkında daha fazla ipucu vermesi bekleniyor.

İyileşen hissiyatın para biriminin güvenli liman cazibesini azaltmasıyla Japon yeni %0.2 yükseldi . Japon para politikasına ilişkin kısa vadeli güvercin görünüm de yenin iştahını sınırlı tuttu.

Filipinler pesosu, verilerin ülkenin sanayi üretiminin Şubat ayında beklentileri aştığını göstermesiyle %0,2 arttı. Ancak ülke ay boyunca beklenmedik bir ticaret açığı da kaydetti.2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page