top of page

AUD/USD, RBA'nın nakit oranını koruma beklentisiyle düştü.

Yatırımcılar son dönemde 0,6553'e düşen AUD/USD kurunu yakından takip ediyor . Bu hareket, Avustralya Merkez Bankası'nın (RBA), bankanın toplantılarının önceki tutanaklarının gelecekteki faiz artırımlarına yönelik olası bir eğilime işaret etmesine rağmen, nakit faiz oranlarını Şubat ayına kadar sabit tutacağı yönündeki tahminlerin ortasında geldi.

Döviz çiftindeki düşüş, Ekim ayı Avustralya Westpac Endeksi öncesinde piyasa beklentisini ve RBA Valisi Bullock'un yorumlarını yansıtıyor. Ayrıca trader'lar, döviz piyasasını daha da etkileyebilecek İşsizlik Başvuruları ve Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri de dahil olmak üzere bugün ilerleyen saatlerde açıklanacak ABD ekonomik verilerine hazırlanıyor.

Dünkü ilgili mali haberlerde Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), enflasyonun yüksek seviyelerde kalması durumunda daha fazla parasal sıkılaştırma uygulamaya hazır olduğunu belirtti ancak faiz oranları şu an için değişmedi. Bu açıklama, -0,49'a düşüş bildiren Chicago Fed Endeksi ve Eylül ayında ABD Konut Satışlarında %4,1'lik dikkate değer bir düşüş bildiren son ekonomik göstergelerle uyumludur.

Küresel finans camiası bu kritik ekonomik gelişmeleri beklerken, tüm gözler merkez bankalarının politika kararlarının ve ekonomik göstergelerin yakın vadede piyasa dinamiklerini nasıl şekillendireceği üzerinde.
6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page