top of page

Baker Hughes, görünümün hafif kazanç kayıplarını telafi etmesiyle yükseldi

Baker Hughes (NASDAQ: BKR ) hisse senedi, petrol sahası hizmetleri şirketinin yükseliş görünümünün 2022'nin son çeyreğinde gelir ve kârda yaşanan hafif düşüşü telafi etmesiyle Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde yükseldi.

07:55 ET (12:55 GMT) itibariyle, Baker Hughes %1,1 yükseldi ve büyük ölçüde düz olan endeks vadeli işlemlerini geride bıraktı.

Sipariş girişleri bir önceki çeyreğe göre %32 ve bir önceki yıla göre %20 artarak 8.0 milyar dolarlık yeni bir rekora ulaştı; bu, uluslararası enerji şirketlerinin küresel petrol arzında başgösteren bir daralmayı hafifletmek için yıllardır yetersiz yatırım yaptığını gösteren yeni bir kanıt. Endüstriyel ve Enerji Teknolojisi bölümünde sipariş ivmesi özellikle güçlüydü ve bu, şirketin geleneksel olarak en büyük gelir kaynağı olan petrol sahası hizmetlerindekini geride bıraktı. Baker Hughes başkanı ve CEO'su Lorenzo Simonelli yaptığı açıklamada, "Petrol ve gaz için küresel yedek kapasite kötüleşti ve muhtemelen gelecekteki tahmini talebi karşılamak için yıllarca yatırım artışı gerektirecek" dedi.

Ham petrol fiyatları, Pekin'in geçen yılın sonunda COVID-19 halk sağlığı kısıtlamalarını gevşetmesinden bu yana Çin hareketliliğindeki keskin artışın kanıtları arasında güçlü bir şekilde başladı. Uluslararası Enerji Ajansı'na göre, Pekin'den geçiş, küresel petrol piyasasını mevcut çeyrekte günlük 1 milyon varil fazladan yıl sonuna kadar günde 2,4 milyon varil açığa çevirecek ve OPEC üzerindeki baskıyı artıracak. ve diğerleri çıktılarını artırmak için. Bu da Baker Hughes ve Schlumberger (NYSE: SLB ) gibi şirketlerden gelen hizmetlere yönelik bir talep patlamasına yol açacak ve bu da geçen haftanın sonunda 2023 için yükseliş görünümü ortaya koyuyor.

Baker Hughes, çeyrek için düzeltilmiş hisse başına kazancının , beklenen 40c'nin biraz altında, ancak bir yıl önceki 25c'den 38c'ye ulaştığını ve gelirin bir yıl öncesine göre %8 artışla 5.9 milyar $ olduğunu söyledi.

Simonelli, şirketin serbest nakit akışının %60 ila %80'ini geri alım ve temettü olarak ödemeyi hedeflemeye devam edeceğini söyledi. 2022'de serbest nakit akışı %2 artışla 657 milyon dolara yükseldi.6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page