top of page

Banka CEO'larından faiz uyarısıBanka CEO'ları paranın kolay erişilebilir olduğuna dikkat çekerek faiz uyarısında bulundu. Morgan Stanley CEO'su James Gorman ve Brian Moynihan faiz ve enflasyondaki gelişmelere ilişkin uyarılarda bulundu.

Wall Street bankaları bilançolarını açıklarken CEO’lar makro ekonomiye yönelik mesajlar veriyor. Morgan Stanley CEO’su James Gorman “Elimde olsa faizleri artırırım. Balonu patlatalım” açıklamasını yaptı.


Gorman’a göre piyasalar faiz artışlarını fiyatlamaya hazırlanıyor. Gorman “Para çok serbest ve erişilebilir durumda” değerlendirmesini yaptı.


Bank Of America CEO’su Brian Moynihan da doğrudan faiz yorumu yapmasa da enflasyona değinerek gevşek politikanın çok süremeyebileceğine işaret etti.


Moynihan “Şurası net ki enflasyon geçici değil” dedi. Bugün Wall Street bilançoları Goldman Sachs ile sürecek. Üçüncü çeyrekte yüzde 140 yükseliş beklenen yatırım bankacılığı ücret gelirleri yatırımcıların odağında olacak. Net gelirler 11,6 milyar dolar ve düzeltilmiş hisse başı kar 9,92 dolar olarak bekleniyor.

10 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page