top of page

Biden’ın ekonomik paketi için kritik görüşmeABD'de Başkan Joe Biden, ekonomik paketinin onaylanması için çalışmalarına devam ediyor. Başkan Biden, kritik senatör Joe Manchin ve Senato Çoğunluk lideri Chuck Schumer ile Pazar günü daha önce örneği az görünen bir toplantı gerçekleştirdi.

Beyaz Saray, Başkan Joe Biden’ın kilit öneme sahip ılımlı Senatör Joe Manchin ve Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ile büyük vergi ve harcama planına ilişkin düzenlediği bir toplantıda ilerleme sağlandığını, ancak görevliler arasında ilave görüşmelerin yapılması gerektiğini kaydetti.


Başkan’ın Delaware’deki konutunda kahvaltı şeklinde gerçekleştirilen ve Pazar günü benzerine ender rastlanan bu toplantı, Biden’ın 2 trilyon dolara kadar çıkabilecek paket konusunda Demokratlar arasında bir çerçeve anlaşması sağlama çabalarının diğer bir adımını işaret ediyor.


Beyaz Saray açıklamasında ilerleme sağlanan alanlar konusunda ayrıntı verilmedi.


Pazar akşamı yapılan açıklamada, “İlerleme sağlamaya devam ettiler. Toplantının ardından tarafların görevlileri çalışmayı sürdürecek. Taraflar birbiriyle ve bu müzakereler konusunda yoğun çalışma yürüten geniş bir üye topluluğu ile temas halinde kalma konusunda anlaştılar” denildi.


Demokratlar, plan konusunda prensipte bir anlaşmanın, daha geniş bir plan konusunda anlaşma isteyen yenilikçi kanat tarafından engellenen 550 milyar dolar tutarında fiziki altyapı harcama planının Temsilciler Meclisi’nde bu hafta oylanmasına imkanı sağlayacağı konusunda umutlarını dile getirdiler.

12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page