top of page

Bir fon yöneticisine göre altın ve gümüşte yaşanan her düşüş alım fırsatı olabilir

Altın ve gümüş yeni güne yükselişle başladı.

Dün 2.000 doların altına gerileyen sarı metal, yeniden kritik seviyenin üzerine çıktı. Gri metal ise 25 doların üzerinde kalıcı olmak için yeni bir hamle daha yaptı.

WisdomTrees Emtia Çalışmaları Bölümü Başkanı Nitesh Shah, değerli metallerde yaşanacak her düşüşün, alım fırsatı olabileceğini belirtti.

Ünlü analiste göre Fed’in, genişlemeden sıkılaşmaya geçtiği sürecin yarattığı etkiler, piyasadaki riski artırıyor. Bu nedenle analist, yatırımcıların portföylerine “sigorta” olarak değerli metali ekleyebileceğini açıkladı:

“Altın 2.000 doların altına düştüğünde, risklerden kaçınmak için portföylere eklenebilir. Finansal riskler arttıkça 2.000 doların aşağısında iken değerli metaller daha ucuz görünüyor.”

Shah, güncel ortamın gümüş ve altına uzun vadeli destek sağlamaya devam edeceğini de söyledi. Ayrıca Dolar Endeksi ve enflasyondaki değişimin, değerli metallere olumlu yansıyacağını da belirtti.

Gümüş, son haftalarda yakaladığı ivme ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Değerli metal, Mart'ın ikinci haftasında 20 dolar seviyesinde işlem görürken Nisan ayında 25 dolara kadar yükseldi. Böylece %25’in üzerinde değer kazanmış oldu.19 görüntüleme0 yorum

Комментарии


bottom of page