top of page

Doğal gaz, beklenenden daha düşük depolama çekişiyle neredeyse %4 düştü.

ABD doğal gaz fiyatları Perşembe günü %4 düşerek bir kez daha kritik 2 $ desteğini test etmek için, depolardan yakıt için haftalık çekim rakamlarının düşünülenden daha küçük çıkmasının ardından ulaştı.

Enerji Enformasyon İdaresi veya EIA, kamu kuruluşlarının geçen hafta depolamadan ısıtma ve elektrik üretimi için 47 milyar fit küp doğal gaz çektiğini , bunun endüstri analistleri tarafından tahmin edilen 54 bcf'den daha düşük olduğunu söyledi.

EIA, 24 Mart'ta sona eren hafta için gaz depolama dengesi raporunda, tahminden daha zayıf geri çekilmenin ABD envanterinde 1.853 trilyon fit küp veya tcf gaz bıraktığını söyledi.

EIA, ABD'nin mevcut gaz envanterinin bir yıl öncesine göre %31 ve depolama için beş yıllık ortalamaya göre %21 daha yüksek olduğunu söyledi.

2023 için gaz dengesi, son hafızadaki en yüksek seviye ve alışılmadık derecede sıcak bir kış mevsiminin normalden daha az bir ihtiyaca yol açmasından sadece aylar önce keyif aldıkları muhteşem bir ralliyi yeniden başlatmaya çalışan piyasadaki boğaların başına bela olmaya devam ediyor. ısıtma için, fazla gaz beslemesini depoya göndermek.

Mayıs teslimi için doğal gaz, New York Ticaret Borsası Henry Hub'da mmBtu veya metrik milyon İngiliz ısı birimi başına 8 sent veya %3,8 düşüşle 2,1040 ABD Doları'na yerleşti.

Cuma günü sona eren ilk çeyrekte, doğal gaz %50 veya daha fazla kaybederek tarihin en büyük üç aylık düşüşünü yaşayacak.

Gaz ayıları 2 $ desteğini test etmekten bir sentten daha azına geldiği için Perşembe günkü seansın en düşük seviyesi 2.082 $ idi.

Houston merkezli enerji piyasaları danışmanı Gelber & Associates, gazla ilgili günlük notunda, "Bugün, NYMEX vadeli işlem sözleşmesi olarak Mayıs ayının başlangıcını işaret ediyor ve doğal gaz fiyatları düşüş eğilimini sürdürüyor" dedi. "Bazı trader'ların fiyatları 2$'ın üzerinde tutmak için sözleşme yenilemesine güvenmesine rağmen, piyasa hala daha düşük seyrediyor."


20 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page