top of page

Doğal gaz, boğaları rahatlatacak şekilde sıçradı ve 2 dolarlık desteği yeniden ele geçirdi

Doğal gazdaki boğaları rahatlatmış olsa gerek, ısınma yakıtı fiyatları, ön ay sözleşmesi tarafından tutulan 2 $ desteğinin kırılmasının ardından korkulan düşük 1 $ seviyelerine gitmedi.

Ancak analistler, önümüzdeki üç hafta boyunca kışın sonuna kadar yalnızca ılımlı bir soğuk hava tahminiyle, mücadelenin oyundaki uzun süre henüz bitmemiş olabileceğini söylüyor.

New York Ticaret Borsası Henry Hub'daki en aktif Nisan gaz sözleşmesi Perşembe günü mmBtu başına 2,432 $ veya metrik milyon İngiliz ısıl birimi, 13,4 sent, %5,8 artışla gerçekleşti .

Henry Hub'da Cuma günü sona erene kadar geçerli olan ön ay sözleşmesi Mart, bir önceki seansta 1.967$'a kadar düştükten sonra 2.314$'da kapandı.

New York Energy'nin ortağı John Kilduff, "Boğalar şimdilik iyi, çünkü 2 dolarlık destek tutuyor gibi görünüyor, ancak fazla soğuk kalmadığı ve depoda benzin kaldığı göz önüne alındığında, kimse ne kadar süreceğini bilmiyor" dedi. riskten korunma fonu Yeniden Sermaye.

Daha yüksek kapanış, Enerji Bilgi İdaresi'nin, ABD kamu kuruluşlarının 17 Şubat'ta sona eren hafta boyunca elektrik üretimi ve ısıtma amaçlı olarak ABD doğal gaz deposundan 71 bcf veya milyar fit küp çekildiğini bildirmesinin ardından geldi.

Ancak son çekiliş, önceki haftadaki 100 bcf'lik tüketimle karşılaştırıldığında sönük kaldı.

Alışılmadık derecede sıcak bir kış, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde önemli ölçüde daha az ısıtma talebine yol açtı ve depoda başlangıçta düşünülenden daha fazla gaz bıraktı.

Sıcaklığa ve cansız depolama çekişlerine yanıt olarak, gaz fiyatları Ağustos'ta 14 yılın en yüksek seviyesi olan mmBtu başına 10$'dan Aralık'ta 7$'a ve bu hafta 2$ seviyelerine geriledi.

17 Şubat'ta sona eren haftada ABD gaz stokları, bir yıl önceki 1,8 tcf seviyesinden %22 artışla toplam 2,195 tcf veya trilyon fit küp oldu.

Ocak ve Şubat ayları için birleşik ısıtma derecesi günleri veya HDD'ler yaklaşık 235 iken, Amerika Birleşik Devletleri'nin güney ve güneydoğusunun çoğunda sıcak hava tahminleri devam ediyor. Evleri ve işyerlerini ısıtma talebini tahmin etmek için kullanılan HDD'ler, günlük ortalama sıcaklığın 65 Fahrenheit'in (18 Santigrat) altında kaç derece olduğunu ölçer.

Houston merkezli enerji piyasaları araştırma hizmeti Gelber & Associates, "Bu yıl için şimdiye kadarki kümülatif depolama geri çekilmeleri, yılı başlatmak için tarihi geri çekilmelerin oldukça altındaydı," dedi ve Ocak ayındaki toplam depolama geri çekilmelerinin beş- yıl ortalaması. “Şubat ayı da benzer bir yolda. Bu noktada sezon sonu stoklarının 2 tcf'ye yaklaşması giderek daha olası görünüyor."18 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page