top of page

Dolar Rallisinin ABDFaiz Oranı Artışının Ölçeği Üzerindeki Belirsizliği Azalmasıyla Altın Yükseliyor

Dolar rallisinin ABD faiz oranı artırımının ölçeğine ilişkin belirsizliği azaltmasıyla Cuma sabahı altın Asya'da yükseldi.
Altın vadeli işlemleri %0.04 artışla 23:58 ET (0358 GMT) itibariyle 1.706,50$'a yükseldi. Normalde altına ters hareket eden dolar Cuma sabahı yükseldi.
“Altın, bu hafta daha güçlü bir ABD doları karşısında soldu ancak 1,700,00 doların önünde geçici bir temel oluşturmaya çalışıyor gibi görünüyor. OANDA kıdemli analisti Jeffrey Halley Reuters'e verdiği demeçte, 1,750,00 $ bölgesi ile sınırlı rallilerle anlamlı bir yukarı yönlü momentum belirtisi göstermiyor.
Halley, "Daha büyük teknik resimde, riskler aşağı yönlüyken, altın hala kırılgan görünüyor" dedi.
En son Fed yorumlarında, Başkan Christopher Waller bu ay oranların 75 baz puan artırılmasını destekledi, ancak veriler tarafından garanti edilirse daha da büyüyebileceğini söyledi.
St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Çarşamba günkü verilerin enflasyonun hızlandığını göstermesinin ardından yatırımcıların fiyatlamak için yarıştıkları daha yüksek oranlı faiz artırımını değil, aynı miktarda bir artıştan yana olduğunu söyleyerek bu yorumlardan bazılarını yineledi .
ANZ Research, "Altına yönelik yatırım talebi zayıflıyor" dedi ve altının, Fed'in büyük faiz artırımı beklentileri nedeniyle baskı altında kalacağını da sözlerine ekledi.
Diğer değerli metallerde gümüş %0,12 yükseldi. Platin %0,24 düşerken, paladyum %0,18 arttı.


2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page