top of page

Dolar/TL kuru 29 seviyesini geçerek rekor kırdı

Dolar/TL, yeni haftaya yeni bir rekor seviyesinden başladı. Ilımlı yükselişine devam eden dolar kuru, hafta başlangıcında 29,01 seviyesine ulaşarak yeni bir zirve kaydetti.

Dolar, geçen hafta majör para birimleri karşısında da bir toparlanma belirtisi gösterirken dolar/TL paritesinin yukarı yönlü ivmesinde 29 bandına doğru hareket ettiği görülüyor. Diğer yandan parite, geçen hafta %0,1 değer artışı kaydederek son haftaların en düşük yükselişini gördü.

Euro/TL paritesi de haftaya kısmi yükselişle 31,24 seviyesinden başladı. Ons altın, geçen haftaki geri çekilmenin ardından 2.000 dolara tutunmasına karşın yeni haftaya 2.000 doların altında başladı. Buna bağlı olarak gram altın da haftaya negatif görünümde başladı ve günün ilk saatlerinde 1.854 TL’ye kadar düştükten sonra an itibarıyla 1.861 TL’den alıcı buluyor.

Bu hafta ABD’de enflasyon verisinin açıklanacak olması ve ardından Fed’in faiz kararıyla birlikte diğer büyük merkez bankalarından gelecek açıklamalar, döviz piyasasında hareketliliği artırabilir.
6 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page