top of page

Dolar/TL rekor yüksek seviyede

Dolar/TL kısa süreli ataklar göstermeye ve gün içinde de rekor seviyeden işlem görmeye devam ediyor.

Kademeli olarak 19,0 seviyesine çıkan dolar/TL, dün 19,30 üzerine bugün de 19,40 seviyesi üzerine anlık yükseliş gösterdi. Kur son saat itibarıyla 19,1325’ten işlem görüyor.

“Dövizde istikrar sağlandı”

Dün gerçekleşen Merkez Bankası Olağan Toplantısında konuşan Başkan Kavcıoğlu, 2022 yılı değerlendirmesinde bulundu ve liralaşma stratejisi ile döviz kurunda istikrar sağlandığını belirtti. Kavcıoğlu, ayrıca uygulanan stratejinin hem uzun hem kısa vadede fiyat istikrarını sağlama hedeflerine yönelik olumlu sonuçlar verdiği ve enflasyonda kademeli bir gerileme dönemi başlattığını ifade etti.

Dolar küresel piyasalarda bugün sınırlı yükseliş yaşıyor

Bankacılık krizi ve FOMC toplantısının ardından zayıf seyreden dolar endeksi, dün 102,42 seviyesine geriledi. Endeks bugün 102,66’ya sınırlı oranda yükseliş gösterirken döviz kurlarında ise karışık seyir var.

Dolar, majör paralardan euro, sterlin, Kanada doları, Avustralya doları ve frank karşısında hafif alıcılı işlem görüyor, ancak yen karşısında %0,70 oranında daha belirgin kazanç sağlıyor bugün.

Dolar, gelişen ülke paralarından Macaristan forinti, Tayland bahtı ve Meksika pesosu karşısında satıcılı, Türk lirası, Güney Kore wonu ve Malezya ringiti karşısında ise alıcılı fiyatlanıyor.7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page