top of page

Euro Asya seansında 1,0900 seviyesinin üzerine çıktı

Euro, Perşembe günkü Asya işlem saatlerinde kayda değer bir artış yaşadı ve 1,0900 seviyesindeki önemli eşiği geçerek %0,16'lık bir yükselişi temsil eden 1,0905 civarına yerleşti. Şükran Günü kutlamaları nedeniyle ABD finans piyasalarında yaşanan sakin ticaret ortamına rağmen, Euro Bölgesi PMI verilerinin ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantı tutanaklarının açıklanacağına dair beklentiler artıyor.

Teknik analiz, EUR/USD paritesinin, temel Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA'lar) ve yükseliş piyasası duyarlılığına işaret eden Göreceli Güç Endeksi'nin (RSI) üzerindeki konumuyla desteklenerek ivme kazandığını gösteriyor . Bu göstergeler alıcıların forex piyasalarına olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor.

Geleceğe baktığımızda, euronun direncinin teknik göstergelerin kesiştiği noktada 1,0965 civarında olması bekleniyor; psikolojik bariyerin ise tam olarak 1,1000 olması bekleniyor. Bu seviyenin aşılması, döviz çiftinin Ağustos ve Temmuz aylarında görülen yüksek seviyelere yaklaşmasına neden olabilir.

Diğer taraftan, EUR/USD için destek başlangıçta Bollinger Bantlarının alt kenarında 1,0870 yakınında bulunurken, ek destek 1,0850-1,0860 arasında bulunuyor. Bu aralık, önemli EMA seviyeleriyle uyumlu olup potansiyel düşüşlere karşı sağlam bir savunma sağlar. Bu destek seviyelerinin kırılması durumunda Kasım başındaki zirvelere doğru aşağı yönlü bir hareket yaşanabilir.7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page