top of page

Hisse senetleri Walmart uyarısıyla sallanıyor, Fed zammı yaklaşıyor

Asya hisseleri Salı günü sallandı ve Walmart'tan (NYSE: WMT ) gelen bir kar uyarısı olarak tahviller güçlüydü, tüketim ve şirket kazançlarını, muhtemel bir başka keskin ABD faiz artırımının öncesinde bir bulutun altına koydu.
MSCI'nin Japonya dışındaki en geniş Asya hisseleri göstergesi, yatayın hemen üzerinde kıvrıldı. Japon Nikkei %0.2 ve S&P 500 vadeli işlemleri %0.4 düştü.
ABD'li perakendeci Walmart Inc Pazartesi günü kar tahminini düşürdü ve enflasyonun hane bütçelerini ısırması nedeniyle müşterilerin isteğe bağlı satın alımları azalttığını söyledi. Hisseler saatler sonra %10 düştü ve rakipleri Target (NYSE: TGT ) ve Amazon da düştü.
Yatırımcılar ayrıca, piyasaların %10'luk daha büyük bir artış riskini fiyatlandırmasının yanı sıra, ekonomik uyarı işaretlerinin söylemde bir değişikliğe yol açıp açmayacağını görmek için bu hafta sonunda olası bir 75 baz puanlık Federal Rezerv faiz artışı bekliyorlar.
Ord Minnett'te yatırım danışmanı olan John Milroy, "75 baz puanın büyük olasılıkla olduğu, ancak bir miktar talep yıkımı ve bir miktar enflasyon düşüşü görmedikçe son olmayacağı görüşüne meyilliyiz" dedi.
"ABD ekonomisini maddi olarak daha da yavaşlatmak zorunda kalmalarından korkuyoruz."
Apple (NASDAQ: AAPL ), Microsoft (NASDAQ: MSFT ) ve Amazon.com (NASDAQ: AMZN ) gibi büyük teknoloji şirketleri bu hafta kazançlarını bildirecek.
Hong Kong'daki Saxo Markets Greater China pazar stratejisti Redmond Wong, "Piyasa (faiz artışı beklentilerinden) istikrar kazandı" dedi. "Odak şimdi kazanç üzerinde."
Çin hisse senetleri, erken ticarette Hong Kong'un Hang Seng Endeksi %0,4 ve Çin'in CSI300 Endeksi %0,3 artışla küçük kazançlar elde etti.
Para birimlerinde, dolar marjinal olarak daha yumuşaktı, ancak belirsizlikler oranlar ve ekonomik görünüm etrafında dönmeye devam ederken, son dönüm noktası yüksek seviyelerinin çok altına düşmedi.
Euro 1,0237$'ı satın aldı ve yen dolar başına 136,34'te sabitlendi. Bu ay 20 yılın zirvesine ulaşan ABD doları endeksi hafif düşüşle 106.300'e geriledi.
Petrol fiyatları, Rusya'nın Avrupa'ya doğal gaz arzını azaltmasının ham petrole geçişi teşvik edebileceği beklentileriyle yükseldi, Brent vadeli işlemleri %1 artışla 106.17$/varil ve ABD ham petrolü %0.7 artışla 97.37$/varil oldu.

Gösterge 10 yıllık Hazine getirileri, büyüme endişelerinin tahvillere destek vermesiyle 3.5 baz puan düşerek %3.7850'ye geriledi.
Altın ons başına 1.725 dolarda gezindi ve bitcoin gecelik kayıplarını 21.100 dolarda tuttu.6 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page