top of page

Küresel piyasalar Çin haberleriyle dalgalandı

Talebin düşmesiyle Çin’de ithalat ve ihracat Kasım'da beklentilerin üzerinde düştü. Ülkede salgın tedbirlerinde gevşeme adımları genişleyerek devam etti. Bu haber akışı küresel piyasalarda fiyatlamaların dalgalanmasına yol açtı.


Bu sabah Asya piyasaları Çin’den gelen haberlerin etkisi ile karışık seyrediyor. Kovid-19 kısıtlamalarında yeni gevşeme adımları atılması endeksleri olumlu etkileyebilecekken, açıklanan zayıf ticaret verileri bu olumlu havaya gölge düşürdü ve etkiyi sınırladı.

Çin CSI 300 endeksi yatay bir görünüm sergilerken, Hong Kong Hang Seng ise artıda. Japon Nikkei 225 negatif ayrışıyor. Avustralya’da üçüncü çeyrek büyümesinin yıllık yüzde 5,9 ile beklentinin altında kaldığının açıklanmasının ardından Avustralya Borsası düşüşte.

Wall Street endeksleri Salı günü yüzde 2’ye varan oranlarda düşüşlerle kapanmıştı. S&P 500 dün aralıksız dördüncü işlem gününde günlük 1,4 düştü. Bu, bir ay içindeki en uzun düşüş serisi oldu. Bu sabah ABD ve Avrupa vadeli endeksleri yükseliyor. Bloomberg Dolar Endeksi 1.270 seviyesinde yatay.

19 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page