top of page

Marketmind: İngiltere'nin TÜFE'si bir sonraki sınır

Bu sabahki İngiliz enflasyon verileri, ABD ve Kanada'dan gelen güncellemeleri ve aşağı yönlü sürprizleri takip ederse, ticaret masalarının kadehi olabilir.

Altın madeni paralardaki geçici bir ralli uzayacak gibi görünüyor ve sterlin muhtemelen 1,30 dolarlık güçlü tarafına veda edebilir.

Tahminler, İngiltere'nin yıllık TÜFE'sinin Haziran ayında %8,2'ye ve çekirdek holdingin %7,1'e düştüğünü gösteriyor. Bunlar göz yaşartıcı seviyeler, bu yüzden yüksek taraftaki sürprizlere dönüş hoş olmaz.

Piyasalar, bu yıl İngiltere Merkez Bankası faiz artışlarının 100 baz puanını şimdiden fiyatladı ve Avrupa Merkez Bankası'ndan Klass Knot'un güvercin açıklamalarının ardından, BoE'nin kendisini tek başına ve oldukça hızlı bir şekilde yükselirken bulması mümkün.

Yeni Zelanda, Asya oturumunda gıda fiyatlarının yıllık manşet enflasyonu %6 ile beklenenden yüksek tutmasıyla bir uyarı yaptı. Tüccarlar, bunun Yeni Zelanda faiz oranlarının daha uzun süre yüksek kalması gerektiği anlamına geldiğini düşündüler ve kısa bir süre için kiviyi kaldırdılar .

Kanada'da gizli gizli, Kanada Merkez Bankası'nın iki temel enflasyon önleminin ortalaması da %3,8'de neredeyse hiç kıpırdamadı.

Öte yandan, Çin'in yavaşlayan ekonomisi, ABD'deki cesaret verici veriler ve kurumsal kazançlar üzerine biraz gölge düşürüyor.

Hang Seng Çarşamba günü %1 daha düştü ve yıl boyunca yaklaşık %5 düştü. Netflix (NASDAQ: NFLX ), Tesla (NASDAQ: TSLA ) ve Goldman Sachs (NYSE: GS ) günün ilerleyen saatlerinde sonuçları bildirdi.

Salı günü piyasalar, Morgan Stanley (NYSE: MS ) ve diğer büyük bankaların yanı sıra ofis yazılımındaki özellikler için yeni ücretler açıklayarak yapay zeka kaslarını esneten Microsoft'un (NASDAQ: MSFT ) beklenenden daha iyi karlar elde etmesini memnuniyetle karşıladı ve hisseleri 4'e yükseltti %.

Çarşamba günü piyasaları etkileyebilecek önemli gelişmeler:

Veri: İngiliz TÜFE, Euro bölgesi nihai TÜFE, ABD konut başlangıçları


Konuşmacılar: Bank of England'dan Dave Ramsden

Kazanç: Netflix, Tesla, Goldman Sachs




3 görüntüleme0 yorum
bottom of page