top of page

Milyarder Orlando Bravo: "Kripto paralar kesinlikle kalıcı olacak"

Kripto para sektörü, büyük ve kurumsal yatırımcılardan her geçen gün daha fazla destek buluyor. Yönetilen varlıklarının değeri 70 milyar dolar olan özel sermaye şirketi Thoma Bravo’nun kurucu ortağı da bu destekçilerden biri.

29 Eylül’de CNBC’nin Delivering Alpha konferansında konuşan Orlando Bravo, kripto piyasasına ilişkin soruları yanıtladı. Kriptonun kalıcı olacağını mı düşündüğü sorulan Bravo, “Kriptoyu nasıl sevmeyiz? İşlem ücreti, borsa komisyonu ödemekten ve farklı ülkelerin para birimlerinin tamamen devalüe olduğunu görmekten hepimiz sıkılmadık mı?” diye yanıtladı.

Bravo, şöyle devam etti:

“Kripto mükemmel bir sistem. Hatasız. Merkeziyetsiz. Ve gençler kendi finans sistemini istiyor. Bu nedenle kalıcı olacak.”

Milyarder iş adamı, kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain’in ise hangi protokol veya sistemin kullanıldığından bağımsız olarak, veri tabanlı yazılımdan çok daha iyi kullanım alanları sunabileceğini düşünüyor.

Kişisel olarak hangi kripto paralara yatırım yaptığı sorulan Bravo, yalnızca Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Kripto parayı kullanan kişi ve kuruluş sayısının artmasıyla birlikte değerinin de önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artacağını düşünen iş adamı, BTC’nin geleceğine son derece olumlu baktığını söyledi.

Bitcoin’in nereye kadar yükselebileceği sorulan Bravo, soruyu şöyle yanıtladı:

“Size bir sayı veremem, çünkü temel değerini ölçmek oldukça zor. Ama sınırlı bir arzı, daha fazla kullanım alanı, kullanacak daha fazla kişi ve oyuna henüz gerçek manada dahil olmamış kuruluşlar var. Bu da talep için olumlu olacaktır.”

Bravo’nun şirketi Thoma Bravo, temmuz ayında kripto para türev borsası FTX’in B serisi yatırım turuna katıldı. FTX, söz konusu yatırım turunda 900 milyon dolar yatırım alarak “decacorn”, yani piyasa değeri 10 milyar doları aşan bir şirket oldu.


8 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page