top of page

Petrol fiyatları, tüm gözler ABD'nin borç tavanı görüşmelerine çevrilirken düştü

Petrol fiyatları Perşembe günü, tacirlerin ABD'nin yakıt talebine ilişkin iyimserlikle bir önceki seansta yükselmesinin ardından, ABD borç tavanını yükseltme müzakerelerindeki ilerleme işaretlerini temkinli bir şekilde izlemesiyle geriledi.

Brent ham vadeli işlemleri 37 sent veya %0,5 düşüşle 0841 GMT itibariyle varil başına 76,59 dolara geriledi. ABD West Texas Intermediate ham petrolü 34 sent veya %0.5 düşüşle varil başına 72.49 dolara geriledi.

2021'den bu yana en yüksek seviyelere çıkan talep nedeniyle ABD benzin stoklarında yaşanan keskin düşüş ve ABD borç tavanına ilişkin müzakerelere ilişkin iyimserlik, ana ham petrol kriterlerinin Çarşamba günü 2 dolardan fazla yükselmesine yardımcı oldu.[EIA/S]

ABD doları Perşembe günü yedi haftanın zirvesi yakınında tutunarak petrolü diğer para birimleri sahipleri için daha pahalı hale getirdi. [AMERİKAN DOLARI/]

Başkan Joe Biden ve ABD kongresindeki üst düzey Cumhuriyetçi Kevin McCarthy Çarşamba günü, federal hükümetin 31,4 trilyon dolarlık borç tavanını yükseltmek ve ekonomik olarak feci bir temerrüde düşmekten kaçınmak için yakında bir anlaşmaya varma kararlılıklarının altını çizdiler.

Hükümetin faturalarını ödemek için parası bitmeden, yani 1 Haziran gibi kısa bir sürede, bir borç anlaşmasına varılması ve Kongre'nin her iki meclisi tarafından kabul edilmesi gerekiyor.

Ayrıca ABD Merkez Bankası'nın yeni bir faiz artırımına gitme olasılığının artması da fiyatlar üzerinde ağırlık yarattı.


Tüccarlar, Fed'in Haziran toplantısında faiz oranlarını artırma ihtimalini yaklaşık %20 olarak fiyatlandırırken, bir ay önce tüccarlar, faiz indirimi için yaklaşık %20'yi fiyatlıyordu.

ANZ Research Perşembe günü yayınladığı bir notta, Nisan ayı ABD ekonomik verilerinin gücü, borç tavanı müzakerelerine ilişkin iyimserliğin ve bölgesel bankacılık hisselerinin bir gecede sağlığının, piyasanın daha fazla zam beklentisini güçlendirdiğini söyledi.28 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page