top of page

Petrol Yükseldi, ABD'de Çekiliş Ham Petrol Tedarik Piyasasında Sıkıntı Sinyali Verdi

Asya'da petrol Çarşamba sabahı yükseldi ve ABD ham petrol stoklarındaki düşüş, Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar ihtimalinin ortasında küresel arzın sıkışıklığına ilişkin endişeleri artırdı.

Brent petrol vadeli işlemleri , önceki seansta 14 sent düştükten sonra 01:29 ET (5:29 GMT) itibarıyla %1.2 artışla 116.87$'a yükseldi. WTI vadeli işlemleri Salı günü 36 sent kaybettikten sonra %1.38 artışla 110.78$'a yükseldi.

24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgal etmesi üzerine Rusya'ya daha fazla yaptırım uygulanması ihtimali piyasaları gergin tutuyor. ABD Başkanı Joe Biden, Perşembe günü Brüksel'de Avrupalı ​​liderlerle yapacağı görüşmede bu yaptırımları açıklayacak gibi görünüyor. Fiyatlar da Salı günü düştü ve Avrupa Birliği'nin Rus petrolü yasağını kabul etmesi pek olası değil.

Vanda (NASDAQ: VNDA ) Insights'ın kurucusu Vandana Hari Reuters'e verdiği demeçte , "Haftanın geri kalanında ve özellikle Perşembe günkü NATO zirvesi civarında yüksek oynaklığın devam etmesini bekliyoruz ."

AB, Rusya'dan petrol ithalatını yasaklama fikrinden vazgeçerse piyasa için bir miktar rahatlama olabilir, ancak Rusya-Ukrayna barış görüşmeleri çıkmazda kaldığı sürece arz endişeleri yüksek kalmaya devam edecek" dedi.

Commonwealth Bank analistleri, "ABD ve Suudi Arabistan, Rusya'nın petrol kaybını anlamlı bir şekilde dengeleyebilecek iki ülke. Her ikisinden de ekstra arz şu anda olası görünmüyor, ancak oldukça sıra dışı bir durumdayız ve bu, her şeyi daha akıcı hale getiriyor" dedi. Not.

Amerikan Petrol Enstitüsü'nün Salı günkü ham petrol arzı verileri, 17 Mart'ta sona eren hafta için 4.280 milyon varil düşüş gösterdi. önceki hafta.

Yatırımcılar şimdi ABD Enerji Enformasyon İdaresi'nden günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak ham petrol arzı verilerini bekliyor.10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page