top of page

Petrolde delta varyantı düşüşüPetrol fiyatları, koronavirüsün altan delta varyantı vakaları sonrasında kayıplarını sürdürdü

Petrol, artan koronavirüs vakalarının talep ile ilgili endişeleri artırmasıyla kayıplarını sürdürdü.


Vadeli kontratlar, New York piyasasında yüzde 0,5 düşüş kaydettikten sonra varil başına 73 dolara geriledi. Daha bulaşıcı olan delta varyantının ortaya çıkmasıyla birlikte İngiltere’de vaka sayıları artarken belirli bölgelerde kısıtlama ve karantinalar yeniden uygulanmaya başlandı.


İngiltere pazartesi günü Ocak ayından bu yana en fazla Kovid-19 vaka sayısını açıklarken Hong Kong, İspanya ve Portekiz ziyaretçiler için yeni kısıtlamalar uygulamaya başladı.


Perşembe günü toplanacak OPEC+’ın üretimi 550 bin varil artırması planlıyor. Fakat bu OPEC+’ın açıkladığı küresel açığın sadece çeyreğine tekabül ediyor.


Petrol fiyatları, artan delta varyantı vakalarından dolayı kayıplarını artırıyor ama ABD, Çin ve Orta Doğu’da talep tavan yapmış durumda. IHS Markit Enerji Danışmanlığı Başkan Yardımcısı Victor Shum

Ağustos vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, yüzde 0,5 düşüşle varil başına 72,54 dolara geriledi.


Ağustos vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, pazartesi yüzde 2 düşüş kaydettikten sonra yüzde 0,6 daha düşerek varil başına 74,27 dolar geldi.

20 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page