top of page

Piyasalarda dünün özeti ve bugün izlenecek önemli gelişmelerNe Oldu?NATO üyesi Polonya'nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne füzelerin düştüğü ve iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna şehirlerine büyük bir Rus füze saldırısının ardından Polonya'da bir patlama olduğuna dair haberlerle ilgili, AB'nin her iki ülkeyle de dayanışma içinde olduğunu ve durumu yakından izlediğini bildirdi.


ABD Dışişleri: "(Polonya'ya düşen füzeler) Son derece kaygı verici."


Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: NATO'nun topraklarına füze fırlatılması ortak güvenliğe yönelik bir Rus saldırısıdır.


Eski ABD Başkanı Trump, 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını ilan etti.


Atlanta Fed Başkanı Bostic, Fed'in para politikasını sert şekilde sıkılaştırmasının enflasyonu yavaşlatmakta olduğu konusunda çok az kanıt gördüğünü söyledi.


Fed'in Bankacılık Sektörünün Gözetim, Denetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Barr, Fed aşırı yüksek enflasyon ile mücadele ederken ekonominin zayıflayacağını ve işsizlik oranının artacağını söyledi.


Philadelphia Fed Başkanı Harker, Fed'in faiz artırımlarını enflasyonu %2 hedefine doğru giden bir düşüş patikasına sokmak için yeterince sınırlayıcı bir seviyeye ulaşıldığında durdurması gerektiğini söyledi.


Japonya, Rus hükümetinin Japonya'nın Rusya'nın Uzak Doğu'sundaki Sakhalin – 1 petrol ve gaz geliştirme projesindeki hissesini sürdürmesine izin vermeye karar verdiğini söyledi.


IMF, Avustralya'nın iç talebi soğutmaya yardımcı olmak ve enflasyon beklentilerini kontrol altında tutmak için para ve maliye politikasını sıkılaştırmaya devam etmesi gerektiğini bildirdi.


Apple, cihazları için ABD Arizona’da yapım aşamasında olan bir fabrikadan çip tedarik etmeye hazırlanıyor.


BlockFi'nin iflas başvurusunda bulunacağını belirtildi.


Slovakya'nın petrol taşımacılık şirketi, Ukrayna tarafında yaşandığı belirtilen teknik bir arıza nedeniyle Druzhba boru hattından petrol akışının durduğunu bildirdi.


Çin'de yeni konut fiyatlarında düşüş Ekim ayında da devam etti.


Ne Olacak?


Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken; İngiltere’de TÜFE, ABD’de Perakende Satış, Kapasite Kullanım Oranı ve Sanayi Üretim Endeksi verileri ön planda olacak.


İngiltere Başbakanı Sunak, G20'de Çin Devlet Başkanı ile görüşme yapacak.


Polonya Milli Güvenlik Kurulu bugün toplanacak.


Borsa İstanbul’un bu sabah yatay açılış yapmasını bekliyoruz.

6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page