top of page

Powell’a ikinci dönem için destek artıyorFed Başkanı Powell, Senato Bankacılık Komitesi’ne üye Cumhuriyetçilerin yarısından fazlasının desteğini aldı.

Fed Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi’ne üye Cumhuriyetçilerin yarısından fazlasının desteğini aldı. Bu destek, Demokrat bir üye olan Elizabeth Warren’ın sert eleştirilerine karşın Powell’ın merkez bankasını bir dönem daha yönetmesini sağlayabilir.


Idaho Senatörü Mike Crapo, Salı günü yaptığı açıklamada, Başkan Joe Biden’ın yeniden aday göstermesi durumunda Powell’ı destekleyici yönde oy kullanacağını söyledi. Bu açıklama sonrası, Powell Bankacılık komitesindeki 12 Cumhuriyetçiden yedisinin desteğini almış oldu. Crapo ayrıca Finans Komitesi’nin de önemli bir Cumhuriyetçi üyesi konumunda. Biden henüz Powell’ın adaylığını açıklamadı.


Görev süresi Şubat ayında sona erecek olan Powell da, koronavirüs pandemisi sırasında attığı adımları takdir eden bazı Demokratların bu desteğinden memnun. Ancak yenilikçi kanattan Massachusetts Senatörü Warren, Powell’ın bankacılık regülasyonları konusundaki duruşunu “tehlikeli” bulduğunu ve üst düzey Fed yetkililerinin hisse senedi işlemleri skandalını yönetmede “bir lider olarak başarısız” olduğunu söyleyerek yeniden aday gösterilmesine karşı çıkıyor.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page