top of page

Sarsıcı Dalga Yaklaşıyor

*Sarsıcı Dalga Yaklaşıyor” 5 Analist, Altın Fiyatı İçin Sıradakini Paylaştı!*


Altın fiyatı, son seansta yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüşün ardından Cuma günü bazı kayıplarını telafi etti, ancak güçlü bir dolar, gelecek haftaki Federal Rezerv toplantısına odaklanarak ikinci bir haftalık düşüş yaşamayı sürdürdü. Bu sırada analistler, yorumlarını paylaştı. Profanaliz.net olarak bazı analistlerin yorumlarını derledik…


*Profanaliz analizti: Yatırımcılar, altın fiyatı için Fed’i izliyor*


ABD perakende satışlarındaki beklenmedik bir artışın Fed’in teşviği daha erken azaltabileceği beklentilerini artırmasının ardından külçe Perşembe günü yaklaşık yüzde 3 düştü ve bu da dolarda bir yükselişe neden oldu. Dolar üç haftanın zirvesine yakın tutunarak altının diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar için maliyetini artırdı ve külçe altın bu hafta yüzde 1.6 düşüşle rotaya girdi.


Profanaliz Analisti Sude KARACA Herkes Fed’i izliyor. Tahvil alımını azaltma tartışması hala devam ediyor olmasına rağmen, altın fiyatında 40 dolarlık bir düşüşün ardından (bir giriş noktası aramak) çok cazip olur” dedi. O’Connell, “Yatırımcılar Fed Başkanı Jay Powell’ın düzenlediği basın toplantısını araştıracaklar,” dedi ve ABD Merkez Bankasının para politikasını sertleştirme olasılığının, altında aşağı yönlü bir tepki olasılığını durdurmayacağını söyledi. Fed’in politika belirleme komitesi Salı ve Çarşamba günü toplanacak.


*Exinity analisti: ABD para politikası, altında düşüşe yol açabilir*


Exinity baş piyasa analisti Han Tan, dik düşüşün ardından “Altın hayranları kendilerini temizlemeye çalışıyor” dedi. Tan, ABD para politikası normalleşmesinin yakınlaşması halinde fiyatlar üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı oluşturacağını da sözlerine ekledi.


15 görüntüleme0 yorum
bottom of page