top of page

Zenginlerin 3'te 1'i paralarını kriptoya yatırıyor

Deloitte'un da aralarında bulunduğu birkaç araştırma şirketinin düzenlediği ankete göre, ultra varlıklı ailelerin servetlerini yöneten yatırım ofislerinin üçte biri kripto paralara yatırım yapıyor.

Deloitte, Raffles Family Office, Royal Bank of Canada ve Campden Wealth’ın çarşamba günü ortak olarak yayımladıkları araştırma raporuna göre, ultra varlıklı ailelerin Kuzey Amerika’daki yatırım ofislerinin üçte biri kripto paralara yatırım yapıyor.

Küresel olarak 385 şirketin katıldığı ankete göre, 2020 yılında kripto yatırımlarından elde edilen ortalama net getiri yüzde 40 olurken ankete katılanların dörtte biri Bitcoin pozisyonlarını artırmayı planladıklarını söyledi.

Londra’daki Campden Wealth Araştırma Direktörü Rebecca Gooch, “Varlıklı ailelerin yatırımlarını yöneten ofisler yavaş yavaş kripto para yatırımına başladı” dedi.

Kripto para piyasalarındaki büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırım ofisleri kripto paralara yatırım yapmaya devam etti ve hatta bazıları kriptoları enflasyona karşı iyi bir hedge olarak görmeye başladı.

Ankete katılan yatırım ofislerinin ortalama 1,1 milyar dolarlık varlıklarının sadece yüzde 1’i k

ripto para piyasalarında bulunuyor.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page