top of page

Asya dövizi, doların TÜFE raporu öncesinde 2 ayın en düşük seviyesine ulaşmasıyla yükseldi

Çoğu Asya para birimi Çarşamba günü yükselirken, piyasalar ABD faiz oranlarının nerede zirve yapacağına dair daha fazla sinyal beklerken dolar son kayıplarını genişletti ve dikkatler yaklaşan enflasyon verilerine çevrildi.

Federal Rezerv yetkililerinden bu hafta yapılan açıklamalar, merkez bankasının mevcut faiz artırım döngüsünde en yüksek faiz oranlarına ulaşmaya yakın olduğunu ileri sürdü. Bu, doların yolunda gittiğine dair bahisler arasında, dolardan ve daha fazla risk odaklı varlıklara keskin sermaye akışlarını ateşledi.

Dolar, dolar endeksi ve dolar endeksi vadeli işlemlerinin her biri %0,3 düşerek iki ayın en düşük seviyesine gerilerken , Asya seansındaki gecelik kayıplarını genişletti .

Dolardaki zayıflık, Fed'e yönelik korkuların azalmasıyla birleştiğinde, çoğu Asya para biriminde güçlü kazanımlara yol açtı ve aynı zamanda Amerikan doları karşısında son zamanlarda yaşanan kayıplardan kurtulmalarına yardımcı oldu.

Avustralya doları %0,5 yükselirken, Japon yeni dolar karşısında %0,6 artışla neredeyse bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. İkili, o gün için bölgenin en iyi performans gösterenleriydi.

Orana duyarlı Güney Kore wonu %0,1 yükseldi ve dikkatler bu hafta yapılacak olan Kore Merkez Bankası toplantısına çevrilirken , Hindistan rupisi günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak yerel tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyon verileri öncesinde %0,2 yükseldi .6 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page