top of page

En az 1 Btc tutan Bitcoin adresleri son 4 ayın zirvesinde

Toplam aktif BTC adreslerinin sayısı, Eylül ayında hızla arttı. Bu, Bitcoin adaptasyonundaki artışı gösteren önemli bir kriter olarak yorumlanabilir. Glassnode tarafından yayımlanan verilere göre, en az 1 BTC tutan toplam Bitcoin adresi sayısı son 4 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode, 811.000’den fazla Bitcoin adresinin 1’den fazla coin tuttuğunu vurguladı. Sahiplerin çoğu 2018’den beri dünyanın en büyük kripto parasını elinde tutuyor. Dün paylaştığımız haberde de uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin dolaşımdaki BTC arzının %80’inden fazlasına sahip olduğunu bildirmiştik.


Bitcoin ağı, son birkaç hafta içinde karışık bir seyri takip etti. Büyük adreslerden BTC birikimindeki son artışa rağmen, BTC medyan işlem hacmi 26 Eylül’de 9 ayın en düşük seviyesi olan 514 dolara ulaştı. BTC’nin kârdaki toplam arz yüzdesi de son birkaç gün içinde keskin bir düşüş yaşadı.


Glassnode, haftalık Blockchain analiz raporunda kısa vadeli sahiplerin elindeki toplam BTC arzında keskin bir düşüş olduğunu vurguladı. Önde gelen kripto borsalarındaki BTC arzı da son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düştü.
6 görüntüleme0 yorum
bottom of page