top of page

'Gümüş artık ‘ölü yatırım’ değil'

Ons gümüş önemli bir destek olarak psikolojik 24 doların üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Gri metalin buranın üzerinde kalması halinde kazançlarını artıracağı tahmin ediliyor.

Son altı aydır yatırımcısını üzen gümüşün kaderinin değişmek üzere olduğunu savunanların sayısı artıyor. Ons gümüşün fiyatının 22 doları aştığı zaman şansının açıldığını söyleyen yatırım uzmanları, fiyatların 35 dolara kadar yükselme şansı olduğunu düşünüyor.

Ons gümüş önemli bir destek olarak psikolojik 24 doların üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Gri metalin buranın üzerinde prim yaptığı sürece daha fazla kalması halinde yeniden kazanç kapısına yönelmesi bekleniyor.

Kısa vadede 25.53 dolar test edilebilir

Kısa vadeli görünüm konusunda yayınladığı bilgi notunda emtia analistlerinden Karen Jones, 23.41 dolardaki 55 günlük hareketli ortalamaya doğru fiyatların gerileyebileceğini, buranının üzerinde kaldıkça 200 günlük ortalama 25.53 dolara doğru yükseliş yaşanabileceği tahmininde bulunuyor. Bundan sonraki önemli direnç seviyesi ise 26.07 dolar. 23.41 doların altında ise ağustosun en düşük seviyesi olan 22.85 önemli bir destek oluşturuyor.

Kaderi değişmeye başladı, uzun vadede 35 dolar konuşuluyor

Vadeli ve opsiyonlu işlemler konusunda uzmanlaşan TJM’den Jim Iuorio ise orta ve uzun vadede gümüşün çok iddialı olduğunu düşünüyor. “Gümüş son altı aydır ölü para olduğunu, ancak değerli metalde görünümün 35 dolara doğru bir kırılma ya işaret etmesiyle, kaderinin değişmek üzere” diyen Iuorio, Kitco News’da yer alan açıklamasında şunları söyledi: “Birkaç ay boyunca sinirleri geren gümüş nihayet spot ışıklarını üzerine çekti. Gümüşle ilgili sorun, yatırımcıların onu değerli bir metal olarak alıp satmalarıydı. Ancak bu algı artık değişiyor. Gümüş, bakır gibi yeşil enerji alanında gruplandırılıyor. Gümüş, güneş panellerinde kullanılıyor, güçlü elektrik iletkenliğiyle çok önemli bir malzeme. Piyasanın buna yönelik algısı güçleniyor.”


Iuorio, teknik analizin bir yıl içinde gümüşün 35 dolara kadar yükselebileceğini gösterdiğini belirterek

, "Metal 22 doların üzerine çıktığında yukarı yönlü olarak önü açıldı” ifadesini kullanıyor

1 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page