top of page

PlanB’den Bitcoin yatırımcılarını umutlandıran iddia!

PlanB: Bitcoin kurumsal alımları için düşürülüyor!


Stok akış modelini Bitcoin’de ilk uygulayan ve kripto para sektörünün kült isimlerinden biri olan PlanB, Bitcoin’de son zamanlarda yaşanan düşüş hareketlerinin tamamen manipülasyondan ibaret olduğunu dile getirdi.


Preston Pysh’in moderatörlüğünü yaptığı Bitcoin Fundamentals isimli programa katılan PlanB, Bitcoin’in son birkaç aydaki düşüş hareketlerinin kurumsalların dipten BTC alabilmeleri için kasıtlı olarak yapıldığını bildiriyor.

”Geçen ay ve özellikle bu ay gördüğümüz düşüş hareketleri, her zaman piyasanın en yüksek likidasyon potansiyeline ulaşıldığı saatlerde gerçekleştirildi. Yani kasıtlı olarak yıkıcıydı.


Aslında fiyat tablolarına bakarsanız, grafiklerin düşüş senaryolarından sonra keskin bir V şeklini aldığını görürsünüz. Bu aslında pek çok yatırımcıyı korkutan ancak esasından yoğun kurumsal alımların varlığına delalet eden güçlü belirteçlerdendir. Bir başka deyişle son aylarda yaşanan düşüşler, kurumsalların dipten Bitcoin alabilmeleri için gerçekleştirilmiş manipülatif hareketlerdir.


2021 Ocak ayından itibaren bu keskin V senaryolarına sıkça rastladık. Ve bu benim gözümde çok ama çok boğa bir senaryodur!”


12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page