top of page

Putin: Biden, Trump'tan daha öngörülebilir biri
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştireceği ilk görüşme öncesi verdiği söyleşide Biden'ın önceki başkan Donald Trump'tan daha öngörülebilir olduğunu, kendisiyle çalışabileceklerini belirtti.


ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin tarihin en düşük seviyelerinde olduğuna vurgu yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı ilk yüz yüze görüşme öncesinde Biden hakkında pozitif mesajlar verdi.


Moskova'da NBC News yayınına katılan Putin, ABD ile siber saldırılar ve karşılıklı açıklamalar dolayısıyla yükselen tansiyona rağmen, Biden ile çalışmanın mümkün olabileceğini, çünkü Biden'ın önceki başkan Donald Trump'tan daha öngörülebilir olduğunu belirtti.


Putin, "Biden farklı bir insan, bazı avantajlar ve dezavantajlar da söz konusu ama umuyorum ki ABD Başkanı adına tahrik nitelikli hareketler olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Trump için "Olağanüstü ve yetenekli biri" nitelemesini yapan Putin bununla birlikte kendisinin ABD Başkanı olmaması gerektiğini söyledi. Trump Biden için ise "Kariyer insanı, hayatının tüm erişkinlik dönemini politikada geçirmiş biri" değerlendirmesinde bulundu.


İki lider, G-7 zirvesinin ardından İsviçre'nin Cenevre kentinde 16 Haziran'da bir araya gelecek. Görüşmenin, siber saldırılar, Ukrayna ve Kremlin'in muhaliflere olan tutumu gibi sıcak başlıklar dolayısıyla gergin bir atmosferde geçmesi bekleniyor.

32 görüntüleme0 yorum

تعليقات


bottom of page