top of page

Yellen: Rus petrolüne fiyat sınırı Çin'e fayda sağlayacak

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 zirvesi için gittiği Bali'de yaptığı açıklamada, Rus petrolü satın alan Çin ve diğer ülkelerin Batı'nın uygulayacağı fiyat sınırı sonrasında Rusya'dan daha düşük fiyatla petrol almak için müzakerede kullanabilecek bir kaldıraç elde edeceklerini vurguladı.


ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'in Rus petrolü alımlarının Batılı ülkelerin Rus ham petrolünü uluslararası pazarda tutma planları ile tamamen tutarlı olduğunu, ve Pekin'in G7 üyelerinin Aralık ayından itibaren Rus petrolüne fiyat sınırı uygulamasından fayda sağlayacağını da söyledi.

Yellen, G20 zirvesi için gittiği Bali'de yaptığı açıklamada, Rus petrolü satın alan Çin ve diğer ülkelerin Batı'nın uygulayacağı fiyat sınırı sonrasında Rusya'dan daha düşük fiyatla petrol almak için müzakerede kullanabilecek bir kaldıraç elde edeceklerini vurguladı.

ABD Hazine Bakanı ayrıca, ABD'nin Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı sürdürmek için askeri teknolojileri satın alma çabalarına katılan insanlara ve şirketlere yeni yaptırım uygulayacağını da ifade etti.

8 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page